Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopisy z nových domovů

 

 •  Konečně jsem se po náročném týdnu dostala k napsání zprávy. Cestu do Jirkova jsme zvládli úplně v pohodě, jako kdyby to byl zkušený cestovatel. Doma se hned zabydlel, ani první noc nekňoural. Říkáme mu Desy. Měl tady od čtvrtka kamarády (vnoučata) takže celé dny řádili na zahradě. Veškerá předsevzetí, že ne na gauč a do postele, padla, prostě Desy naprosto suverénně ovládá domácnost a učí nás pořádku, co není uklizené to prozkoumá a ochutná. Doufám, že ho to v dospělosti přestane bavit. Pomáhá nám zahradničit. Šíleně si zamiloval pískoviště, v tom řádí jak šílenec, hrabe písek a válí se v něm. Posílám pár fotek, ale s pejskem a dětmi jsem toho moc nestihla nafotit.
 • Krásný pozdrav z Plzně zasílá spokojená Dášenka.:-) Ještě je musím zlobit, vždyť proto jsem štěňátko...a tak občas loužička, bobeček vedle krabice....měli tu moc kytek, tak jsem zredukovala počet....ale stejně je lepší trhat kytky, než si hrát s plyšákem:-D. Mají mi tu moc rádi, tak se mi už nestýská. Asi první 3 dny jsem občas zakňučela....ale teď spíš štěknu, aby si se mnou hráli.Už vyskočím na postel...dolů mi udělali schody, ale baví mě se kutálet jinudy....a jááááák se o mě bojí páníčkové, aby se mi nic nestalo. Chodí za mnou Kačka, David a jejich rodiče...tak se musím předvádět...a pak spím, jak kotě:-).Protože se můžu šmudlat v posteli, tak nedělam potíže a spím celou noc. Pozdravuji Vás moc a moc....myslím na Vás...ale rozhodně si o mě nemusíte dělat starosti.Ahoooooooooooj Dášenka. Zdraví i moje nová rodina.
 •  Dobrý den,
  posílám pozdrav od našeho miláčka Kingouška (rodinná porada se usnesla, že jméno King mu prostě zůstane).
  Je prostě úžasný, už nás "adoptoval" - když někdo odejde, nastane vřelé vítání (včera dokonce radostí mojí kamarádku-sousedku, která za ním bude chodit, když budeme v práci, trošku počůral), s páníčkem se do sebe také úplně zamilovali.
  Nové papání dle Vašeho doporučení jsem již koupila a dnes ochutnal (úspěšně). Teď jsem uvařila kousek hovězího masíčka, co mu k těm granulkám přidám, aby měl změnu.
  Posílám fotku, co se mi dnes, myslím, povedla - to si hraje s myšičkou (dnešní dáreček). Jinak mám ale problém, pokud nespí, ho vyfotit, neposedí chvíli v klidu. Ale to je dobře, je to prostě nádherný, zdravý a čilý pejsánek. Je vidět, že jste o něj pečovala s láskou, my v tom určitě budeme pokračovat!
  Přeji krásný den.
 •  Dobrý den,
  děkuji Vám za rady a informace. Jsem už doma i s Drisou, cestovalo
  se nám dobře, autous byl skoro prádzdný, Drisa pospávala v tašce, pak mi na klíně.Jak odešla Vaše přítelkyně tak trochu pokňukávala, ale pak v autobusu jsme se spřátelily, teď jsme doma, trochu pojedla namočené granule s masíčkem, co jste mi poslala, prohlížela si byt,  chtěla se nosit a hrát. Koupila jsem ji pelíšek, Vaše přítelkyně mi dala peřinu, na které u ní spala. Teď spí.
  Je moc roztomilá,  bystrá a "povídavá". Posílám Vám pár  fotek.
  Pěkný den.
 • Posílám Vám čerstvé fotky, Desy roste jako z vody. Je to raubíř, ale jsme rádi, že ho máme.
 • Dobrý den,
  děkuji za fotky - posílám Vám také - vyfoceno dnes, Kingoušek roste jako z vody, už má šest a půl kila! .. a ještě dvě - v pelíšku nespinká, jen "lumpačí":-)
 • Krásný večer, dojeli jsme v pořádku. Cesta byla bez problémů, Milka (nyní Tashi) je zlatíčko. Seznamujeme se vzájemně. :-)), fotečky jsou v emailu. Děkujeme, krásný večer.

                http://youtu.be/xwrGmrczfas

 • Krásný večer a zbytek Velikonoc do Prahy. Milce říkáme Tashi  -  šťastná, krásná. Už na to slyší a samozřejmě reaguje tak rychle, jak uzná za vhodné.
  Bála se chodit po schodech-už to zvládá bez potíží. Venku se seznamuje snadno-především všichni chtějí s ní :)
  Dnes-což je jeji druhý den od rodiny- vrčela na staršího psa TT, když  jsem ho hladila.
  Včera ostýchavě sestupovala k vodě ( k řece) než dneska přišla na to, jak jí to ve vodě baví :)
 • ...Zdraví celá rodina Dášenky(Šipuldy). Dášenka dělá radost celé rodině. Je to živel.....známí jí přezdívají ,,neřízená střela,,:-D...Miluje vodu, koupe se v misce na pití...a všude, kde se dá...jen na výletu loďkou má ještě z vody respekt, ale zdá se, že už si brzičko i zaplave. Roste jak z vody...ale její sourozenci jsou i statnější. Dášenka má ráda hudbu(harmoniku), sleduje televizi-zatím má ráda všechny programy:-)...ale víc jí baví likvidovat zahradu a poznávat ještě nepoznané. Je to zlatíčko, vždy je jí odpuštěno...samozřejmě po domluvě :-).
 • Dobrý den,
   děkuji za zprávu, Kingoušek se má dobře, roste jako z vody (přikládám dnešní foto).
   Setkání by vyhovovalo v srpnu
  .
 • Dobrý den,
  děkuji Vám za zaslání dokladů  pro Drisu, daří se jí dobře, váží už 6 kilo, má dobrý apetit, je šikovná a velmi hravá i učenlivá.
 • Telefonát od nové rodiny Draby - Sněhuláčka:    Je úžasný, nemáme na nic jiného čas, jen si s ním hrajeme a mazlíme ho. Je prostě skvělej, moc  ho   milujeme!!   
 • Jsme zpátky doma a všechno je v pořádku. 
   Donna je krásný pes. Donna dostane i lásku lidí. Mnoho lásky.
  Zdraví Silvia 
 • Dobrý den, 

ke Dni maminek posílá Bimuška Žofince vše nejlepší a mnoho pozdravů.

Pozdravuje Marysia

 • Bimuška posílá pusinky (2. 6.)
 • Dobrý den,
  Dorinka je u nás již čtyři dny a vypadá každý den spokojeněji. Jméno jsme jí nechali……….připadá nám, že jí moc sluší. 
  První noc nevěděla, kam se dřív vrtnout ( připadalo mi, že by chtěla být všude ). Já byla v ložnici (samozřejmě vedle mě připravený pelíšek č.1) , Anička spala v pokojíčku ( taktéž vybavena ….pelíškem č.2 ) a manžel usínal v obýváku u telky ( jak jinak než vybaven………pelíškem č. 3 ) a Dorinka je střídala všechny a nakonec spala vedle.
  Už jsme byly na první  veliiiiké procházce s kamarádkou – FÍBOU – jack russell teriér – 2roky.
  Neskutečně se vyřádily!!!!!! V Hostivaři jsme běhaly skoro 3 hodiny a mezitím
  občas odpočívaly ve stínu pod stromy. Celé dovádění jsme zakončily koupačkou. V případě Dorinky spíš skákačkou na mělčině….do plavání se ještě nepustila.
  Venčíme večer kolem 23:30-24h a pak až ráno v 7 hodin ………a je to obrovská šikulka………doma nečůrá ani nekaká.
  Zatím se stále střídáme, aby nebyla nikdy úplně sama. I když odejde třeba jen jeden člen domácnosti,vyhlíží ho u dveří.
  Je neskutečně vnímavá a šikovná……ráda se mazlí a když jí chvilku pomazlím………tak pak se nechá třeba 15 minut česat a snad se jí to i líbí.
  Venku si hraje z klacíkama a trávou. Doma má nejraději uzel.
  Už jsme jí koupili krásný oranžový obojek a vodítko.
  Zatím se mějte moc hezky a v dalším mailu posíláme prvních pár fotek.
  Dorči nová rodinka (Anička, Radka a Jakub) 
  Dobrý den,
  tak máme doma úžasné sluníčko, chvilkama je sic taková smutnější, ale myslím že to brzy překoná už se dnes začala seznamovat s našima holkama vlkodavkama a měla z nich legraci, protože zatím má povoleno chodit do záhonků, kam holky nemůžou, také se jí líbí kočky, i když je to jen jednostranná obliba :-)).
  Baští, poslouchá, prostě je úžasná a nádherná.
  donairoso.rajce.idnes.cz/Dragpo_Nyima_Nying
 • Ahoj Vendulo,

   zasílám nějaké fotografie Donny z dnešního poledne. Zoe (Donno) je milý a pěkný pes. Jak se máš Ty?

           Mnoho milých pozdravů Silvia a Willem

 Zdravím z Plzně.Doufám, že už Vám dorazilo CD ze srazu štěňátek. Posílám pár fotek, že se mám fajn. Na fotce jsem já Dášenka, cestou na chatu, s mým neposlušným míčkem, s páníčkem a jeho zetěm - jak hledají neposlušný míček pod lodí, s Kačkou (vnučkou páníčka) -ta to měla s míčkem snažší..:-D Zkrátka zaměstnam celou rodinu.Naštěstí panička s námi nebyla - tak jí nemusí být líto, jak jsem jí přeorala její původně úhledně upravené záhonky. O kytičkách ani nemluvě....také jich moc nenajde po mé návštěvě :-D. Po výletu jsem zase byla zlatíčko v náruči paničky.Krásné předvánoční dny přeje Dášenka.

Děkuji maminko...za pozdrav...a výchovné rady. Pokusím se vzít si je k srdci...ale zatím mě to baví, tak tedy pozvolna začnu sekat latinu :-).Ale není problém mi přijet vyprášit kožich kdykoli - paničky by si daly kafčo...a my bychom to vše probraly :-D. Takže...kdyby náhodou byl výlet do Plzně, rádi Vás uvidíme.:-D Haf Haf mamčo Žofinko

Děkujeme za krásnou sobotu plnou sluníčka, krásných štěňulí a jejich mamči, úžasné přírody a příjemných lidiček. Moc děkuji za fotečky, za pár dní pošlu také...teď to určitě nestačím, v pondělí do večera, ve středu také.....ale budu se moooc snažit, aby to vyšlo co nejdříve. Na video jsme mrkli...myslím, že je to živější, než fotky :-)...i když ne od profíka :-D. Ale to bude trvat déle, a pak zřejmě poštou - pak si řeknu o adresu:-). Tak ještě jednou díky....nashleeeeeeeeeeee M.Plzeň

 Dobrý den,

děkujeme za zprávu a pozvání – 17.9. určitě vyhovuje a moc se budeme s Kingouškem těšit.

(přikládám aktuální foto našeho miláčka – trhat koberec je jeho oblíbená zábava)

R. Holíková